טיפים לבקשת מלגות
    1. חפש
טיפים לבקשת מלגות
  |   שתף בפייסבוק   |   שתף בטוויטר    |  שלח לחבר
העצות הללו יסייעו לכם להגדיל את סיכוייכם לקבל מלגה למימון הלימודים
גם אם אתם משוכנעים שהשם שלכם כבר רשום על הצ'ק של המלגה עוד לפני שפניתם לקבל אותה, יש כמה טיפים שיסייעו לכם להגדיל את סיכוייכם. הראשון הוא: אל תהיו כל כך בטוחים. יש רבע מיליון סטודנטים בישראל, ובערך רבע מהם מעוניין, כמוכם, במלגה.

כל המרבה הרי זה משובח
אף אחד לא אמר שאתם צריכים להגיש בקשה למלגה אחת בלבד, ולהמתין בסבלנות לתשובה. אם אתם מוצאים כמה מלגות שאתם עומדים בקריטריונים שלהם - הגישו בקשות לכולן. כך תגדילו את הסיכויים שלך לקבל משהו.

אל תתחכמו
להגיש בקשות רבות זה אמנם כדאי, אבל לא צריך להגזים: אל תפנו לקרנות המציינות באופן מפורש קריטריונים שאתם לא עומדים בהם. למשל: המוצא האתני של ההורים. אם אתם ממוצא עיראקי, למשל, אל תנסו לבקש מלגה המיועדת לסטודנטים ממשפחות יוצאי תימן. זה רק יבזבז לכם את הזמן.

עמידה בזמנים
ברוב המלגות יש תאריך יעד להגשת הטפסים והמסמכים הנלווים. מומלץ לעמוד ביעדים הללו, שאם לא כן הבקשה עלולה להיפסל. אם לא נכתב תאריך יעד להגשה, כדאי לפנות לגוף המחלק את המלגה ובררו אם יש כזה.

הפנייה האישית
חלק מהמלגות דורשות שתגישו את הבקשה שלכם על גבי טופס רשמי. כדאי בכל אופן להוסיף מכתב אישי לוועדת המלגות, עם תיאור הרקע האישי או סיבת הבקשה. אם לא יועיל, גם לא יזיק.

תעודות ואישורים
לטופס הבקשה לעיתים יש צורך לצרף העתקי מסמכים המאמתים את הנתונים שציינתם בטפסי הבקשה: תעודת סטודנט, אישור לימודים, אישור תשלום שכ"ל, תעודת זהות, תעודת נישואין/גירושין, תלושי שכר, תעודת שחרור מהצבא, ועוד. לפני משלוח הבקשה, ודאו שאספתם את כל הנדרש, שהכל קריא וארוז בצורה מסודרת.

לא להתייאש
גם אם השנה בקשתכם נדחתה, תמיד יש את השנה הבאה. אל ייאוש, המשיכו לנסות.

מתלבט איפה ללמוד?
מלא פרטים ונציג שלנו יחזור אליך עוד היום עם כל מוסדות הלימוד המתאימים לך
מאשר/ת תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות ומשלוח חומר פרסומי.
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים